Dubai

Dubai, çölde bir vaha misali gökdelenleri, görkemli binaları, lüks ve konforu ile Arap Yarımadası’nda kurulmuş bir emirliktir. Birleşik Arap Emirlikleri’ne bağlı 7 emirlikten biri olan Dubai aynı zamanda gelişimi, zenginliğiyle en tanınmış olanıdır. 1900’lü yılların başında küçük bir balıkçı kasabası olan Dubai bugün dünyanın en büyük şirketlerinin ofislerinin bulunduğu, büyük gökdelenlerin ve dünyanın en lüks otellerinin yer aldığı bir şehre dönüşmüştür. Bu kadar ihtişam olunca lüksten, pahalı markalardan alışveriş yapmak isteyenlerin ve özellikle de kışın denize girmek isteyenlerin tercih ettiği bir yer haline gelmiştir.

Dubai, yabancılara yönelik uyguladığı rahat kararlar sayesinde de yabancı şirketlerin yönetim ofislerini taşıdığı önemli merkezlerden de biri olmuştur. 2 milyon nüfuslu Dubai’de yerli halk nüfusun az bir kısmını oluşturur. Onlar genelde çalışmaz, yasa gereği Dubai’de açılan şirketler üzerinde hak sahibi olurlar ve durumu olmayanlar Dubai prensliği tarafından kendilerine verilen villalarda yaşarlar.

Enlerin şehri olan Dubai’de En büyük alışveriş merkezi (1200 mağaza-Dubai Mall), en yüksek otel (Burj  Al Arab), en yüksek bina (Burj Khalifa) , en büyük akvaryum bulunmaktadır. 4,2 km uzunluğundaki Dünya’nın en büyük altın zinciri de burada bulunur.

Bilinenin aksine petrol, ekonominin yalnızca %6 gibi bir kısmını oluşturmaktadır.
Geri kalanı ise gayrimenkul ve turizmdir. Ayrıca ülke, Avrupa’da tek bir parça toprağı olmamasına rağmen Schengen bölgesine vizesiz giriş hakkı elde etmiş tek yerdir.

Dubai Vizesi

Birleşik Arap Emirliği Dubai’ye gitmek isteyen umuma mahsus pasaport sahibi T. C. Vatandaşları vize almalıdır. Fakat gri, yeşil ve siyah pasaporta sahip Türk vatandaşları 90 günlük seyahatlerinde vize almak zorunda değildir. Ancak bordo pasaportu olan kişilerden vize istenmektedir. Dubai vizesi genel vize kapsamındadır.

Dubai Vizesi alan kişiler Birleşik Arap Emirlikleri’nin 7 emirliğine de giriş yapabilir. Bu emirlikler; Acman, Abu Dabi, Sharjah, Füceyre, Ummül Kayveyn ve Resü’l Hayme Emirlikleridir.

Dubai Vize İşlemleri

Online bir vize türü olan Dubai Vizesi, Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi aracılığı ile alınmaktadır.  2022 yılından itibaren Cuma ve Cumartesi günleri izin sayılan ve 08.00- 16.00 saatleri arasında çalışan göçmen bürolarının çalışma günleri ve saatlerine dikkat edilerek randevu oluşturulmaktadır.

Genelde Turistik amaçlı alınan Dubai vizeleri onaylanmaktadır. Geçmiş dönemlerde herhangi bir suça karışmamış insanların Dubai Vize başvuruları genelde olumlu sonuçlanmaktadır. Buradaki önemli olay seyahat amacına uygun şekilde vize başvurusu yapmaktır. Dubai vizeleri; turistik, ticari, transit ve gemi vizesi olarak ayrılmaktadır.

Turistik veya Ticari Kısa-Uzun Dönem Dubai Vizesi

Kısa dönem ve uzun dönem olmak üzere 30 ve 90 arası 4 farklı gruba ayrılan Dubai vizesi bulunmaktadır. Bu vizeler;

 • 30 Günlük Tek Girişli Dubai Vizesi: Bu vize türü kısa döneme girmektedir. Tek giriş hakkı olan bu vize 30 günlüktür. Vizenin çıktığı günle birlikte 2 ay geçerlilik süresi bulunmaktadır. Bu süre zarfında giriş yapılmazsa vize geçerliliğini yitirmektedir. Anca ek ücret ile 30 gün daha uzatılmaktadır.
 • 30 Günlük Çok Girişli Dubai Vizesi: 30 günlük seyahat hakkı verilen bu vizede çok girişli hak tanınmaktadır. Vize süresi bitene kadar ülkeye giriş çıkış sağlamak serbesttir.
 • 90 Günlük Tek Girişli Dubai Vizesi: 90 günlük kalma hakkı tanıyan bu vizede ülkeye sadece 1 kere virüs yapılabilmektedir. Uzun dönemli vize türünde ülkeden çıkış yapmadan 90 gün boyunca vizenizi kullanabilirsiniz.
 • 90 Günlük Çok Girişli Dubai Vizesi: 90 günlük vize türünde ülkeye vize süresince giriş çıkış yapılma hakkı vardır. İsteyenler bu vize süresini ek ücret ödeyerek uzatabilirler. Fakat ülkeden çıkış yapıldıysa tekrardan vize başvurusu yapılmalıdır.

Transit Dubai Vizesi

Dubai International Havalimanı üzerinden ülkeye giriş yapacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, eğer terminal 1 veya terminal 3 ile ülkeye giriş yapacaklarsa Dubai Transit vizesi almak zorundadır. Terminalden çıkılmadığı taktirde 48 saat vizesiz bekleme hakkı vardır. Transit vize alanlar, yeni uçuşu beklerken Dubai’yi gezebilme veya terminal değişikliği, aktarma yapma hakkı vardır. Tek girişli olan bu vize 48 ve 96 saat olarak verilmektedir.

Gemi Vizesi

Duraklı ya da kalkışlı gemi seyahatlerinde Dubai’ye giriş yapılması için 30 günlük Dubai Cruise Gemi Vizesi alınmalıdır. Bu vize türünde rezervasyonlar renkli fotokopi ile istenmektedir.

Dubai Vizesi Gerekli Evraklar

Seyahatin amacına ve başvuruda bulunulacak vize türüne göre hazırlanması gereken evraklar değişiklik göstermektedir. Hazırlanması gereken evraklar konusunda detaylı bilgiye Çilek Vize’nin 0 850 888 70 71 numaralı telefonlarında ulaşabilirsiniz.

Dubai Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

Dubai vizesinde ücret ödenip tüm evraklar hazırlandığında 2 iş günü içerisinde çıkmaktadır. Eğer güvenlik soruşturması yapılacaksa 3 ila 15 güne kadar uzamaktadır.

Dubai Vize Ücreti Ne Kadar?

3 ayrı vize türü olan Dubai vizesi, kendi içinde de farklı türlere ayrılmaktadır. Vize türüne ve süresine göre fiyatlarda değişiklik göstermektedir. Vize ücret bilgisi yetkili acente tarafından verilmektedir.

Dubai Vizesi İle İlgili Önemli Bilgiler

Dubai vizesi 60 günlük bir geçerliliğe sahiptir. 60 gün içinde ülkeye giriş yapılmalıdır, aksi taktirde vize iptali gerçekleşir. Giriş yapıldıktan sonra 30 günlük konaklama izni mevcuttur. Eğer 30 gün sonunda uzatma yapılmamışsa ülkeden ayrılmak zorunludur. Uzatma istendiği taktirde bu durum yetkili acenteye bildirilmelidir. Aksi bir durumda vize süresini geçiren kişilere cezai işlem uygulanır, ülkede kaçak olarak görünür ve ülkeye bir daha giriş yapamaz.  Cezai işlemin yanında kişiye 3000 ABD doları para cezası uygulanmaktadır. Vize uygulaması yalnızsa umumi pasaport sahiplerine uygulanmaktadır.

Dubai Vizesi Neden Reddedilebilir?

Dubai seyahatlerinde vize ihlalinde bulunanlar kişilerin sonuçları 1-2 iş gününde sonuçlanmaz. Göçmenlik ofisi bu kişiler güvenlik soruşturması açmaktadır. Ve vize süreci 10-15 iş günü uzamaktadır. Bundan sonraki süreçte de olumlu sonuçlanmama ihtimali vardır. 20 günden fazla kalınan Dubai seyahatlerinde, yeni müracaat için ülkeden çıkışın 30 günü geçmiş olması gerekir. 25 yaş altındaki kadınlar Dubai’ye seyahat ederken ek bir soruşturmaya tabii tutulmaktadır. Türk vatandaşı olmasına rağmen doğum yeri Irak, Suriye, Lübnan, Filistin ve Yemen olan kişilerin vize işlemleri ek soruşturmaya tabii tutulur.

Dubai E Vize

Dubai’ye farklı amaçlarla seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları e-vize başvurusunda bulunmak zorundadır. T.C. diplomatik pasaportu, hususi pasaportu ve 60 gün içinde 30 günlük süreyle hizmet pasaportu olan kişiler vize başvurusu yapmak zorunda değildir. Gereken işlemlerin ardında alınan Dubai vizesi ile Bordo (umumi) pasaport ile 30 günü geçmeyecek şekilde seyahat gerçekleştirilebilir. Türkiye’de yaşayan üçüncü ülke vatandaşları, T.C. vatandaşları ve e-vize başvurusunda bulunabilirler.

Dubai’de seyahat süresi gidilecek amaca göre değişken olabilir. 30 günlük ve 60 günlük seyahatler için çok ve tek girişli vize başvurusu yapılabilir. Vize başvuruları Türkiye Dubai Konsolosluğunun görevlendirdiği merkezlerde ve akredite acentelerinden alınmaktadır.  Vize başvurusundan 1 hafta önce gereken evraklar ve başvuru formu eksiksiz bir şekilde doldurulup iletilmelidir. Eğer istenilen evraklarda herhangi bir eksiklik yoksa sonuç kişiye Türkiye Dubai Konsolosluğu ve Büyükelçiliği tarafından ulaştırılır.

Dubai E Vize İşlemleri

E vize başvuru formları yasal dil üzerinden büyük harflerle eksiksiz ve tam bir şekilde doldurulmalıdır. Bu başvuru formu ıslak imza ile başvuru dosyasına eklenmelidir. Eğer kişi birden seyahat gerçekleştirecekse, başvuru tarihi ve vize işlemleri tek tek yapılmalıdır. Randevu tarihi Dubai seyahatinden 4,5 hafta önce alınmalıdır. Bu süre içerisinde de istenilen evraklar doğru ve eksiksiz bir şekilde hazırlanmalıdır. Randevu tarihinde dosyaları inceleyen konsolosluk, eksik bir bilgi veya evrak varsa tamamlaması için kişiye ulaşılmaktadır, tamamlama süresi verilmektedir. Seyahat gerçekleştirecek olan kişiler Ticari, Aile, Turistik, Dubai Cruise vizesi gibi farklı amaçlar doğrultusunda Dubai vize başvurusunda bulunabilir.

Dubai E Vize Başvurusu

Online olarak gerçekleştirilen Dubai vizesine başvuru formu ve evraklar tamamlandıktan sonra vize başvuru merkezleri ve akredite acenteler tarafından işlemler gerçekleştirilmektedir. Randevu tarihinden önce yapılan başvurular geçersiz sayılmaktadır. Ayrıca bazı durumlarda vize başvurusu onaylansa dahi, bireyi sınır dışı etme hakları vardır. Dubai vize başvuruları hem e-posta hem de birebir olarak yapılabilir. Ulaştırılan belgeler için gerekli veri girişleri sağlanmaktadır. Türkiye Dubai Başkonsolosluğuna ulaşan belgeler detaylı bir şekilde incelenmektedir. Vize başvurusu kararı konusunda yetkili kurumlar büyükelçilik ve konsolosluktur.

Dubai E Vize İçin Gerekli Evraklar

Dubai E-vizesi için gerekli olan evrakların neler olduğu, dikkat edilmesi gerekenler ve başvuru sonucunda ret cevabı almamak adına Çilek Vize’nin deneyimli ekibinden destek almanız faydalı olacaktır. Bunun için www.cilekvize.com internet sitesinden veya 0 850 888 70 71 telefon numarasından iletişime geçebilirsiniz.

Dubai E Vize Ücretleri

Dubai vize ücretleri giriş sayısında ve süresine göre değişmektedir. Burada ekspres fiyat farkı da söz konusudur. Ziyaretin amacıyla da ücretler değişkenlik göstermektedir. Turistik, ticari, arkadaş, aile ziyareti ya da iş seyahatlerine göre değişik fiyatlar üzerinden başvuru yapılmaktadır. Vize ücretleri EFT yolu, kredi kartı veya peşin fiyat üzerinden ödenmektedir. Ödeme işlemleri yoğunluğa göre 1 ila 3 iş günü içinde gerçekleştirilebilir. Herhangi bir durumda Dubai Göçmenlik Bürosu vize başvurusunu iptal etme hakkına sahiptir. Bu durumlarda ücret iadesi yapılmaz veya başka bir kişiye satılıp devredilemez. Yeni başvurularda ise fiyat güncel bilgiler üzerinden hesaplanmaktadır. Yaş farklı gözetmeksizin her bireyden aynı ücret talep edilir.

Dubai Ticari Vize

Dubai seyahati yapmak isteyen T.C. vatandaşı vize almak zorundadır. Eğer seyahat ticari amaçlar doğrultusunda yapılacaksa ticari vize alınmalıdır. Ticari bir faaliyet, seminer, proje veya fuara katılımlarda alınan Dubai ticari vize başvurusu yapacak olan kişiler gerekli belgelerle Dubai Göçmenlik ofisinin yetki verdiği makama gitmelidir. Bunun yanında online vize başvuru formu da doldurularak, diğer hazırlanan belgelerle sisteme girilmelidir. Ticari vizesi onaylanan kişiler, ülkeye 58 gün içinde giriş yapmalıdır, yoksa vizeleri geçersiz sayılacaktır. Dubai Konsolosluğu tarafından kategorize edilen seyahatlerin amaçlarına göre vize başvuruları değerlendirilmektedir.

Diplomatik, hizmet ve hususi pasaportu olan T.C. vatandaşları Dubai ticari vizesi almadan 180 gün içinde toplam 90 günü geçmeyecek şekilde ülkeye giriş yapabilmektedir.

Tek ve Çok Girişli Ticari Vize İşlemleri

Dubai vizesi, gezi sürelerine ve ülkeye yapılacak olan giriş çıkışlara göre değişiklik göstermektedir. Kısa süreli Dubai vizesi onaylanan kişiler 30 gün kalma hakkı kazansa dahi ülke içinde 28 kalmak zorundadır. Çok girişi Dubai ticari vizesi alan kişiler vize geçerlilik süresi boyunca ülke giriş çıkış yapabilirler, fakat vize süresi bittikten sonra Birleşik Arap Emirlikleri terk edilmelidir, vizenin uzatılması söz konusu değildir. Vize uzatmak uzun süreli vizelerde de geçerli değildir.

Dubai ticari vizesinin işleneceği pasaportun seyahat bitiminde 6 aylık geçerliliği olması zorunludur. Eğer pasaport 10 seneden eski, sayfaları yıpranmış ise vize onaylansa dahi giriş sırasında görevli kişi tarafından geçiş hakkı verilmeyebilir. Bu nedenle vize başvurusu yapacak olan kişi pasaport prosedürlerini eksiksiz bir şekilde yerine getirmek zorundadır.

Dubai Ticari Vizesi Gerekli Evraklar

E- vize olarak işleme giren Dubai Ticari vizesini almak isteyen kişiler, sistemde kişisel mail hesaplarını tanıtmalı ve gerekli olan evrakları yüklemek zorundadır. Yüklenen her belgenin boyutu en fazla 1 MB olmalıdır.  Birleşik Arap Emirliklerinin yetki verdiği diplomatik temsilcilikler, vize başvurularını hemen kabul etmeyerek, ilk başta BAE Göçmenlik Ofisi olarak yetki verilen vize başvuru merkezlerine gönderim sağlarlar. Hazırlanacak olan belgelerde eksiklik olursa başvuru iptal edilebilir ya da onay süreci uzayabilir.

Yapılacak iş ve firma ile ilgili de belge ve bazı bilgiler sonradan talep edilebilir, bununla birlikte vize başvurusu yapan kişi aktif olarak çalışmak zorundadır.

Ticari vize başvurularında en çok firma ile ilgili verilecek olan bilgiler önemlidir. Hem Dubai hem de Türkiye’deki firmadan detaylıca bahsedilmektedir. Firmayı kanıtlayan belgeler mutlaka istenmektedir. Vize çıktıktan sonra da bazı durumlarda belgeler kontrol edilmektedir. Çoklu giriş çıkışlarda bazen belgeler tekrardan gözden geçirilmektedir.

Dubai Ticari vizesi için gerekli olan evrakların neler olduğu, dikkat edilmesi gerekenler ve başvuru sonucunda ret cevabı almamak adına Çilek Vize’nin deneyimli ekibinden destek almanız faydalı olacaktır. Bunun için www.cilekvize.com internet sitesinden veya 0 850 888 70 71 telefon numarasından iletişime geçebilirsiniz.

Dubai Ticari Vize Sonuçlanma Süresi

Dubai Ticari Vizesi başvurularında resmî tatillere denk gelmemesi durumunda yaklaşık 72 saat sonra sonuç alınmaktadır. Hafta sonu da göz önünde bulundurularak yapılan ticari vize başvuruları diğer vize türlerine göre daha hızlı sonuçlanmaktadır. Ancak bu vize türünün kendine ait farklı prosedürleri olduğu da unutulmamalıdır.

Dubai Ticari Vizesine Ait Ödemeler

Dubai ticari vizesinin ödemesi konusunda sabit bir ücret söz konusu değildir. Başvuran kişinin mevcut özel durumlarında göre ücretlerde de değişiklik yaşanmaktadır. Aynı zamanda vize sırasında yapılacak olan ek ödemeler de göz önünde bulundurulmalıdır.

Dubai Konsoloslukları ile iletişime geçildiği zaman vize ücreti detayları ve fiyatları hakkında bilgi alınmaktadır. Eğer ödemeler belirtilen tarihlerde değil de geç yatırılırsa veya eksik bir ücret ödenirse direkt olarak vizenin iptali gerçekleşmektedir. Türkiye’den çok sıkça ticari amaçlı Dubai seyahatleri gerçekleşmektedir. Bu vizenin en çok tercih edilmesindeki neden, çok hızlı sonuçlanıyor olmasıdır. Değişen durumlara karşı vize konusunda aksaklıklar yaşanmaması için her çalışan bireyin planlı bir şekilde vize başvurusu yapması gerekmektedir.

Dubai Transit Vize

Dubai havaalanından başka bir ülkeye giriş yapmak için alınan Dubai transit vizesi, diğer vize türlerinde olduğu gibi e-vize şeklinde düzenlenmektedir. T.C. vatandaşları, 24 saati geçmeyen uçuşlarda transit vize almadan işlemi gerçekleştirebilirler.

Dubai Transit Vize İşlemleri

Elektronik olarak başvuru işlemlerinin yapıldığı Dubai transit vizesi, bireysel olarak değil yetki verilerine acenteler ve göçmenlik büroları tarafından yapılır. Transit vizeler pasaporta işlenmez, mail adresinize iletilir. Mail adresine gelen vize çıktısını alarak ülke girişlerinde kullanabilirsiniz.

Dubai transit vize başvurusu, siyah (diplomatik), yeşil (hususi), gri (hizmet) pasaportu olanlar tarafından istenmemektedir. Ancak umumi pasaportu olan kişiler transit vize almak zorundadır. Eğer evraklar eksiksiz bir şekilde hazırlanacaksa başvurular olumlu sonuçlanacaktır.

Dubai Transit Vizesi Nasıl Alınır

Online olarak yapılan Dubai transit vize işlemleri, Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Bürosunun sunduğu, online vize sistem hizmeti üzerinden yapılmaktadır.  Bireysel olarak yapılan başvurular, Dubai Konsolosluğunda da yapılmamaktadır. Başvurular gerekli evraklar tamamlandıktan sonra göçmenlik bürosu tarafından yetki verilen acenteler aracılığı ile yapılmaktadır. Başvuruda ilk adım yetkili vize merkezi ile iletişime geçerek gereken tüm evrakları ve kuralları öğrenmektir. Gereken evraklar tamamlandıktan vize ücreti ödenmelidir.

Vize ücreti ödendikten sonra toplanan evraklar tarayıcıyla vize merkezine aktarılmaktadır. Aktarım yapıldıktan sonra vize merkezleri toplanan belgeleri gerekli yerlere iletecektir. Böylelikle vize başvuru işlemleri başlayacaktır. Transit vizenin geçerlilik süresi 48 ila 96 saat arasıdır. Bölgeden çıkılmayacak bir seyahat gerçekleştirilecekse transit vize almaya gerek yoktur.

Dubai Transit Vize Gerekli Evraklar

Dubai Transit vizesi için gerekli olan evrakların neler olduğu, dikkat edilmesi gerekenler ve başvuru sonucunda ret cevabı almamak adına Çilek Vize’nin deneyimli ekibinden destek almanız faydalı olacaktır. Bunun için www.cilekvize.com internet sitesinden veya 0 850 888 70 71 telefon numarasından iletişime geçebilirsiniz.

Dubai Transit Vize Ücretleri?

Dönemsel olarak farklılık gösteren Dubai transit vize ücretleri, vizenin kabul edilmesi ve değerlendirilmeye alınması için önemlidir. Ödenecek olan tutar tüm yaş grupları için aynıdır. Vize ücretleri hakkında güncel detaylı bilgi yetkililer tarafından verilmektedir. Vize evraklarını tamamlayıp, ücretini de yatırdıktan sonra yapılması gereken adımlar şu şekilde sıralanmıştır;

 • Ücretinizi ödedikten sonra vize acente yetkililerine bunun bilgisini vermeniz gerekir.
 • Belge aktarımı yapıldıktan sonra elektronik ortamdan göndermeniz gereken ücret de tarafınıza bildirilmektedir.
 • Vize ücreti ödemesi yapıldıktan sonra başvuru, 2 ila 5 içinde sonuçlanmaktadır.
 • Eğer göçmenlik ofisi yoğunsa değerlendire süresi biraz daha uzun olabilir.
 • Değerlendirme resmi tatil ve bayram günlerine gelirse de uzayabilir.
 • Vize işlemleri mümkünse profesyonel yardımlarla yürütülmelidir.
 • Değerlendirme sürecinden sonra vizenin olumlu veya olumsuz sonucu e- mail adresinize iletilmektedir.

Dubai Turistik Vize

Dubai’ye müşteri ziyareti, fuar, konferans veya turistik amaçlarla seyahat etmek isteyen kişiler Dubai Turistik Vizesi almak zorundadır. Vize süresi dışında Birleşik Arap Emirlikleri’nde çalışmak, konaklamak ve işyeri kurmak yasaktır. Burada ihlal yapanlara maddi ve idari para cezası uygulanmaktadır. Ve diğer ülke seyahatlerinde vize alma konusunda sıkıntı yaşanır.

Dubai Turistik Vize İşlemleri

Dubai Turistik Vize işlemleri şahsen değil, Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluklarına ya da Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofislerine yapılmaktadır. Filistin, Irak ve Suriye vatandaşlarına turistik vize verilmez. Türkiye’de yaşayan yabancı uyruklu vatandaşlar Dubai turistik vizesi alırken 6 ay geçerli ikamet belgesini sunmak zorundadır. Ayrıca telefon ile çekilen evrak görüntüleri geçerli sayılmaz.

Dubai Turistik Vize Türleri

Dubai’ye Birleşik Arap Emirlikleri aracılığı ile giden kişiler, iş gezisi, fuar katılımı, konferans, sosyal ve ticari faaliyetler için Dubai Turistik Vizesi almak zorundadır. Burada gezi amacına uygun farklı belgeler istenmektedir.

30 Günlük Tek Girişli Dubai Turistik Vizesi

Dubai Turistik Online Vizesinde en çok tercih edilen 30 günlük tek girişli vizedir. Onaylandığı taktirde 58 gün içerisinde ülkeye giriş yapılmak zorundadır. 58 gün içerisinde yapılan girişlerde ülkede seyahat izni 29 günlük olarak belirlenmiştir.29. günün sonunda kişi ülkeden ayrılmak zorundadır. Tek giriş özelliği olan bu vize türünde vaktinden önce çıkış yapılırsa bir daha ülkeye giriş gerçekleşmez.

90 Günlük Tek Girişli Dubai Turistik Vizesi

90 günlük tek girişli Dubai Turistik vizesinin geçerliliği 58 gündür. 58 gün içinde giriş yapan kişilere Dubai’de 89 gün kalma hakkı verilmektedir. Eğer vize bitiş süresinden önce çıkış yapılırsa Dubai Turistik Vizesi iptal olur.

90 Günlük Çok Girişli Dubai Turistik Vizesi

Çok girişli 90 gün süreli Dubai Turistik vizelerinde geçerlilik süresi 58 gün olarak belirlenmiştir. Eğer vize onaylandıktan sonra 58 gün içinde giriş yapılmazsa vize iptal olmaktadır. Bu vize türünde 89 içinde çıkış yapılması gerekir. Kişi 89 günde ülkeye istediği kadar giriş çıkış yapabilme hakkına sahiptir.

Dubai Turistik Vize Gerekli Evraklar

Dubai Turistik vizesi için gerekli olan evrakların neler olduğu, dikkat edilmesi gerekenler ve başvuru sonucunda ret cevabı almamak adına Çilek Vize’nin deneyimli ekibinden destek almanız faydalı olacaktır. Bunun için www.cilekvize.com internet sitesinden veya 0 850 888 70 71 telefon numarasından iletişime geçebilirsiniz.

Dubai Turistik Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Online olarak alınan turistik vize, pasaportun üzerine basılmaz. Türkiye’nin her yerinden kolayca başvurusu yapılan Dubai Turistik Vize türünde başvuru formu doldurulur ve gereken tüm belgeler başvuru ekranında taranır. Yapılan başvuru formundan sonra ücret hesaplanır, bu ücret kredi kartından taksitli veya tek çekim halinde ödenmektedir. Ödeme işlemlerinden sonra sistemde görülen Dubai Turistik Vize başvurusu Birleşik Arap Emirlikleri tarafından değerlendirmeye alınır. Olumsuz bir durum olmaması ve hafta sonuna denk gelmemesi halinde vize başvurusu 2 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Onaylandıktan sonra başvuru sahibinin e-mail adresine, Dubai Göçmenlik Ofisinin antetli kağıdına yazılmış şekilde gönderilir.

Dubai Turistik Vize Ücreti Ne Kadar?

Dubai Turistik Vize ücretleri, seyahat amacına ve alınacak vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Vizenin onaylanmaması durumunda herhangi bir ücret iadesi yapılmamaktadır.

Dubai Turistik Vize İşlemlerinde Parmak İzi Uygulaması Var Mıdır?

En çok merak edilen sorulardan biri de parmak izin uygulamasıdır. Borsa pasaportlu T.C. vatandaşları, başvurularını online olarak yaptıkları için herhangi bir parmak izi uygulaması yapılmamaktadır. Ancak Dubai’ye giriş yapıldıktan sonra havaalanında yetkililer tarafından göz tarama işlemi yapılmaktadır.